F-RESVERATROL OPC
zoom_out_map
  • F-RESVERATROL OPC

F-RESVERATROL OPC

55,00 zł
Brutto

Zawiera trans- resweratrol ze skórek winogron, proantocyjanidyny (OPC) z pestek winogron oraz sproszkowany sok z owocu czarnej porzeczki w formie proszku.

Obecnie 1 Przeglądających online
Ilość
Obecnie brak na stanie
favorite
0

Suplement diety F-RESVERATROL OPC zawiera trans- resweratrol ze skórek winogron, proantocyjanidyny (OPC) z pestek winogron oraz sproszkowany sok z owocu czarnej porzeczki w formie proszku.

DZIAŁANIE

Suplement diety F-RESVERATROL OPC zawiera trans- resweratrol ze skórek winogron, proantocyjanidyny (OPC) z pestek winogron oraz sproszkowany sok z owocu czarnej porzeczki.

SKŁAD PRODUKTU

Porcja dzienna 1,41 g zawiera:

  • Ekstrakt ze skórek winogron- 205 mg,
  • w tym: trans- resweratrol- 200 mg,
  • Ekstrakt z pestek winogron- 210 mg,
  • w tym: proantocyjanidyny (OPC)- 200 mg,
  • Sproszkowany sok z owocu czarnej porzeczki- 1 000 mg.

Składniki: sproszkowany sok z owocu czarnej porzeczki, ekstrakt z pestek winogron (Vitis vinifera L. zawiera 95% proantocyjanidyn), ekstrakt ze skórek winogron (Vitis vinifera L. zawiera 98% trans- resweratrolu).
Zawartość opakowania netto: 42,5 g.
Ilość porcji w opakowaniu: 30.

SPOSÓB UŻYCIA

1. Wsypać 1 porcję (1 płaska miarka) do suchego naczynia.
2. Dodać 200 ml wody lub innego napoju
i wymieszać.
Uwaga- należy zachować kolejność przygotowania, aby dokładnie rozpuścić proszek. Spożyć 1 raz dziennie w trakcie posiłku. Przed spożyciem energicznie wstrząsnąć pojemnik.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Dawka Wiedzy

Resweratrol to naturalny polifenol, należący do grupy fitoaleksyn. Jego obecność stwierdzono w ponad 70 gatunkach roślin, w większości są to rośliny jadalne. Ze względu na najwyższą jego zawartość, głównym źródłem resweratrolu są winogrona i produkowane z nich wina czerwone. Resweratrol występuje w dwóch formach: -cis i -trans. Druga forma, trans-resweratrol, jest najbardziej biologicznie aktywną i korzystną dla organizmu człowieka. Wchłanianie resweratrolu w organizmie człowieka następuje w jelicie cienkim.

Funkcje resweratrolu:

Resweratrol może zapobiegać niedokrwieniu mięśnia sercowego. Kardioprotekcyjne działanie tego związku wynika z co najmniej kilku mechanizmów. Hamuje on agregację płytek krwi, uszkodzenia kardiomiocytów, i jednocześnie pobudza regenerację tkanki mięśnia sercowego (1). Resweratrol ma również działanie przeciwzapalne. W głównej mierze wynika to z jego zdolności do hamowania syntezy i wydzielania mediatorów reakcji zapalnej. W ostatnich latach rezweratrol budzi duże zainteresowanie ze względu na działanie ochronne na układ nerwowy. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do choroby Alzheimera i choroby Parkinsona. Przy chorobie Parkinsona, rezweratrol wykazuje zdolność hamowania produkcji cytokin prozapalnych, co wpływa łagodząco na przebieg choroby. Efekty te odnotowano już po dwóch tygodniach stosowania związku (2). W ciągu ostatnich lat wzrasta liczba dowodów wskazujących, że rezweratrol może być przydatny w zapobieganiu i leczeniu niektórych zaburzeń metabolicznych, w tym cukrzycy. Pozytywny wpływ rezweratrolu u chorych na cukrzycę wynika z: m.in. ze zmniejszenia stężenia glukozy we krwi, oraz ochrony komórek βtrzustki (3).

Resweratrol:

- działa kardioprotekcyjnie i przeciwagregacyjnie,
- działa ochronnie na tkanki mózgu,
- działa przeciwzapalnie,
- działa przeciwstarzeniowo,
- działa antyoksydacyjne.

Wskazania do suplementacji resweratrolu:

- u osób starszych, po 50 roku życia,
- choroby układu krążenia,
- wysoki poziom cholesterolu.

Źródło:http://www.formeds.com.pl/ 

5902768866193

Specyficzne kody

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.